Bitcoin News Today – Nagłówki na 29 września

  • Analitycy uważają, że Bitcoin jest na skraju wybuchu.
  • Bitcoin nadal wykazuje korelację ze złotem i S&P 500

Analitycy zwracają uwagę na kilka czynników, które mogą spowodować wzrost ceny Bitcoina w najbliższym czasie
Bitcoin News Today – Mimo że sentyment online do Bitcoinu jest na 2 lata niski, analitycy uważają, że cyfrowa waluta jest na skraju załamania. Światowa gospodarka nie wydaje się być w tej chwili w dobrej sytuacji. Jeśli chodzi o cyfrową gospodarkę walutową, 21 września cena Bitcoin System spadła o prawie 6,5 proc. do poziomu 10.300 dolarów, po tym jak przez kilka tygodni holding zyskiwał ponad 11 tys. dolarów.

Bitcoin jest nadal powiązany ze złotem i S&P 500

Ciekawe jest jednak, że wartość waluty cyfrowej benchmarku spadła wraz z S&P 500 i złotem. Z technicznego punktu widzenia, indeks zmienności CBOE pokazuje, że sugerowana zmienność S&P 500 w omawianym wcześniej okresie czasu wzrosła dość drastycznie. Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy wzrosła ona powyżej 30 USD, co skłoniło wielu analityków do stwierdzenia, że zbliża się kolejny krach podobny do tego z marca.

Wartość złota również mocno spadła, osiągając 2-miesięczny spadek. Srebro zanotowało również najbardziej znaczący spadek cen od dziewięciu lat. Ostatnie trendy dotyczące złota sprawiły, że komentatorzy uważają, że ludzie są obecnie nastawieni na dolara amerykańskiego jako bezpieczną przystań finansową, zwłaszcza, że indeks dolarowy ma ostatnio niesamowicie silną trakcję.

Waluta kryptograficzna wykazywała znacznie większą zmienność niż pozostałe aktywa

Dyrektor operacyjny bitFlyer wymiany walut cyfrowej – Joel Edgerton – powiedział, że w porównaniu z innymi aktywami, takimi jak opcje na akcje i metale szlachetne, waluta cyfrowa wykazuje znacznie większą zmienność. Dodał, że para handlowa BTC/USD była wrażliwa na ruch USD, jak również na wszelkie tematy związane z Fed. COO powiedział:

„Ruch cen jest napędzany głównie przez biznes instytucjonalny, a klienci detaliczni nadal kupują spadki i gromadzą aktywa. Kluczowym punktem, na który należy zwrócić uwagę, jest możliwy efekt wyborów w USA i jeśli to zmieni reakcję FED z jego obecnej bardzo akomodacyjnej postawy na bardziej normalne stanowisko“.

Edgerton powiedział również, że zmiany w amerykańskim kodeksie podatkowym mogą mieć bezpośredni wpływ na cyfrowy rynek walutowy.

Co dalej z ceną Bitcoina?

W ostatnim spadku cen, waluta cyfrowa znalazła wsparcie około 10.300 dolarów, co spowodowało, że jej nastroje w mediach społecznościowych spadły do poziomu 24 miesięcy. Niemniej jednak, na podstawie danych opublikowanych przez Santiment, firmę zajmującą się analizą walut cyfrowych, Bitcoin ma tendencję do obserwowania ogromnego skoku cen za każdym razem, gdy nastroje online wokół niego unoszą się w strefie strachu, niepewności i wątpliwości (FUD). Oznacza to, że spodziewany jest wzrost cen, a waluta cyfrowa prawdopodobnie wzrośnie w najbliższym czasie.